Kamu kurum ve kuruluşları tarafından açılan yapım, hizmet ve danışmanlık türündeki ihaleler, internet ortamı üzerinde Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) aracılığı ile yayınlanır.

Ekap ihale sorgulama sayfasından askıdaki ilanların dokümanlarını inceleyebilir, sonuç ilanı açıklanmış ihalelerin sözleşme detaylarını öğrenebilirsiniz. Ekap ihale arama sisteminden bahsedersek; https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/Default.aspx sayfasına girdiğinizde ihale işlemleri sekmesinden ekap ihale sorgulama sayfasına geçiş yapıyoruz.Ekap İhale İşlemleri

İhale arama ekranından yapım, hizmet ya da danışmanlık türünü seçerek sadece ilgilenilen ihale türünü listeden filtreleyebilirsiniz.

Ekranın sol kısmındaki “İhale Durumu” listesinden; ihalesi yapılan ve sonuç ilanı açıklanmış ya da henüz ihalesi yapılmamış işleri filtreleyerek aramanızı yapabilirsiniz.

Detayı öğrenilmek istenen ihalenin ihale ilanı kısmına geçiş yapıyoruz. Ekap sayfasında yayımlanan ihalenin detaylarını öğrenmek için; ekranın sağ kısmındaki ilan bilgileri sekmesine tıklıyoruz. Güvenlik sorusu kısmına istenilen bilgileri girip yazılım robotu olmadığımızı doğruluyoruz. İhale dökümanını indirmek istiyorsak; ön ilanın alt kısmındaki “ihale dokümanını indir” butonundan işlemi tamamlıyoruz.

Ekran görüntüsü verilen işlemleri takip ederek ihale dokümanını ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İhaleye teklif zarfı verilecek ise; ekap sistemine giriş yaptıktan sonra, işlemleri yapmanız ve ihale doküman ücretini sistem üzerinden yatırmanız gerektiğini unutmayın.

Ekapta yayımlanmış olan yapım işi türündeki ihaleleri, güncel ekap ihaleleri sayfamızdan takip edebilir, ihale yaklaşık maliyet ve teklif maliyet hesaplama hizmetleriyle ilgili bize ulaşabilirsiniz.

İhale Hesapçı

ihalehesapci@gmail.com

GSM: 0506 538 45 58

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir